drobnera

Wnętrza mieszkania w zrewitalizowanej kamienicy w centrum Wrocławia zaprojektowane zostały z myślą o najmie krótkoterminowym lokalu. Proste rozwiązania, elegancka i ponadczasowa kolorystyka spowoduje, że każda przyjezdna osoba będzie mogła wypocząć po całym dniu spotkań biznesowych czy spacerów po mieście.

Cały pokój dzienny podzielono na trzy strefy – jadalnianą w wykuszu, wypoczynkową z TV oraz kuchenną z aneksem wzdłuż ściany. Aneks kuchenny wtopiono w pokój tak, aby nie przykuwał uwagi lecz stanowił jego integralną część. Piękny widok z okna na starą część miasta na pewno umili niejeden posiłek i wprawi mieszkańców w dobry nastrój. Dzięki przestronnemu przedpokojowi wydzielono sypialnię, która mieści dwuosobowe łóżko i małe biurko. W pozostałej części wpasowano szafę w zabudowie. Jako jeden z głównych materiałów wykończeniowych wykorzystano elementy drewna, które doskonale uzupełniają się z bielą ścian i cegłą, ocieplając tym samym wystrój wnętrza.

Dość wymagającym elementem do zaprojektowania były skosy dachu i przestrzeń znajdująca się pomiędzy nimi. Wykorzystaliśmy ich obecność i zamieniliśmy ich kłopotliwy układ w walor stwarzając ciekawy, plastyczny wzór dla półek, którego nie da się powielić. Obecne w mieszkaniu słupy konstrukcyjne stały się niezbędnym elementem wystroju i zaprojektowanej zabudowy dla sprzętów RTV.

Mieszkanie Wrocław Śródmieście 

powrót<<<