Loading...

Pokój dla chłopca / Bielawa

Prezentowany projekt to wymarzony pokój małego chłopca. Jednym z jego zainteresowań są motory, dlatego też w pomieszczeniu musiał znaleźć się motyw motocyklowy. Kolorystyka to niebieski i szary z elementami zielonego.

Pokój znajduje się w domku jednorodzinnym na kondygnacji poddasza. Zaproponowana koncepcja dzieli pokój na dwie strefy. Pierwsza wejściowa jest najbardziej oświetlona, dlatego zaprojektowano w tej przestrzeni wydzielono miejsce do pracy. Biurko ustawiono w taki sposób, by wykorzystać jak najbardziej możliwość jego naturalnego oświetlenia. Dodatkowe elementy funkcjonalnie ułatwiają pracę a ich kolorystyka i forma dekorują.

Druga, dużo większa strefa, jest przeznaczona do snu i zabawy. Na ścianie naprzeciwko okna i drzwi balkonowych pojawił się motyw motocyklowy w postaci dużej graficznej fototapety w odcieniach szarości i niebieskiego. Po drugiej stronie stoi łóżko, pufka w kształcie opony oraz schodkowe meble do przechowywania zabawek, które współgrają z pochyleniem skosu. Na ścianie nad łóżkiem zaprojektowano różnokolorowe panele ścienne wykonane z filcu o różnych grubościach i wymiarach. Wypełniają kolorystycznie jasną ścianę. Są ozdobą ale jednocześnie dzięki tego typu materiałowi można wygodnie się oprzeć siedząc na łóżku oraz chronią ścianę przed zabrudzeniem. Dodatkowo nad panelami zawieszono sześcienne półki, dzięki czemu uzyskano ciekawy efekt przestrzenny. 

Wnętrze jest jasne i przyjemne. Oprócz mocnej kolorystycznie ściany z fototapetą i drzwiami, wnętrze pomalowano na biało i jasny szary oraz uzupełniono elementami w kolorze niebieskiego, zielonego i grafitowego dla kontrastu.

PORTFOLIO

ZOBACZ RÓWNIEŻ